Jdi na obsah Jdi na menu
 


Barma

1. mise - Operace Stranger (Mraveniště)

Úkoly:
 • Zničit most
 • Obsadit osadu a najít technickou dokumentaci součástek
 • Přemístit se k místu určení
Dobrovolné úkoly:
 • Najít katanu japonského poručíka
Doporučené zbraně a vybavení:

Rozhodně si některé vojáky opatřete zbraní s tlumičem, aby příliš hlučná střelba nealarmovala zbytečně moc jednotek. Dále by vám neměla chybět aspoň jedna ostřelovací puška, jenž se bude hodit hlavně na vzdálenou eliminaci bunkrů.


Mapa:

modrý kroužek - místo, kde se nalézají dokumenty
zelený kroužek - místo, kde se nalézá katana
červené kroužky - umístění výbušnin na mostě
červený vykřičník - skryté nebezpečí :o)
malá červená šipka na začátku - počáteční nápor


Návod:

Při počátečním nádechu nečekejte, že vás nepřátelé nechají po celou dobu boje klidně spát, několik desítek metrů po cestě od vás totiž právě přichází jedna z japonských jednotek. Není příliš početná, a tak její likvidace nezabere přiliš mnoho času. O kousek dále narazíte na jeden z vojenských bunkrů hlídající vstup na most, jenž je nadále hlídán jak jednotkami u kraje, tak i jedním bunkrem na pravém kopci a několika dalšími vojáky na druhé straně mostu. Co se týče kulometných hnízd, jejich pozice znázorňuje ikonka červeného křížku na mapě díky níž přesně můžete kontrolovat situaci. Postupně se ujištujte, že je okolí čisté a převěďte jednotku na druhou stranu. Nezapoměňte položit výbušniny na červených symbolech u krajů mostu. Tak, jeden z úkolů je již hotový a nám nezvývá nic jiného, než proniknout do osady a zjistit důvod přepravy neznámé techniky. Další nebezpečí představují další dva bunkry před vstupem do osady a uprostřed ní japonští vojáci, jež vám mohou ještě dosti znepříjemnit vaše cíle. Snažte se probourat jejich odpor a ukradněte dokumenty v jedné ze zadních chatek námi označené modrým kroužkem (viz. mapa na těchto stránkách). Po jejich ukradení splňte příkaz zničit součástky uprostřed a cestou k místu určení nenechejte ani katanu japonského poručíka napospas (ta se nachází na naší mapě v chatce označené zeleným kroužkem). Pokračujte dále po cestě a neustále si kontrolujte pozice bunkrů na mapě ve hře. Mise je úspěšně ukončena dopravením všech přiživších vojáků vaší jednotky na místo určení.


2. mise - Operace Stranger (Král hory)

Úkoly:
 • Obsadit vrchol hory
 • Eliminovat japonského důstojníka ukrytého v bunkru
 • Dorazit na místo určení
Doporučené zbraně a vybavení:

Nyní bych doporučil, aby jednotka měla dostatek lékarniček (hodně záleží na stupni obtížnosti). Jako výzbroj určitě několik granátů na pročišťování bunkru a klasické kulomety nebo samopaly, protože půjde o akci více na tělo. Hodně účinná je i na větší vzdálenosti zbraň Springfield bez optiky - dokáže na jediný zásah eliminovat nepřítele a ani příliš necuká.


Mapa:

modrý kroužek - místo, kde se v bunkru nalézá důstojník
červené vykřičníky - ohraničení minového pole
zelený kroužek - tímto poklopem se dostanete do bunkru, kde je ukryt důstojník


Návod:

Tato mise se odehrává v husté mlze za velice nepříznivých podmínek a vy jako jednotka se přidávate k vašim spojencům, jejichž úkol obsadit japonský bukr na vrcholu se stává i vaším cílem. I přes to, že budou po vašem boku tanky typu Sherman, nebude obsazení jen tak jednoduché. Na tuhle část hry neexistuje přesný postup, který by vám zaručil jasnou cestu k cíli, proto Vám uvedu několik typů, jak dosáhnout vítězství. Okolí je silně bombardované, proto se nezdržujte v přílišné blízkosti tanku, jehož výbuch by mohl znamenat smrt celé vaší jednotky. Buďte vždy zbrojově připraveni, nepřátelé se často skrývají ve vysoké trávě a mohou váš jednoduše a originálně překvapit. Poté, co se dostanete až k vrcholu hory, zlikvidujte kulometná hnízda vytvořená uvnitř bunkru a pomocí poklopu vnikněte dovnitř. Cíl zůstává jasný, eliminovat veškerý odpor, který se během hry naskytne. V průběhu operace zevnitř bunkru přiběhnou další japonské posily doposud schované jako zálohy - pro splnění úkolu musíte najít jednoho z japonských důstojníků, který se schovává v bunkru na námi označeném místě. . Po jeho likvidaci vám hra opět sdělí, aby jste se přemístili na místo určení a označí jej velkým modrým křížem. Po přivedení všech přeživších vojáků vaší jednotky mise končí a tím i celá kampaň v Barmě.Alpy

1. mise - Challenger (Stav nula)

Úkoly:
 • Sehnat převlečení řidiče
 • Sehnat papíry od řidiče
 • Pokračovat v náklaďáku dále ke hradu
Doporučené zbraně:

Na tuto misi bych volil pouze jeden batoh, pro sebe. Do něj si dal lékárničky a náhradní náboje. U zbraní bych dlouho neváhal - doporučuji Enfield Mk. a náhradní zbraň Sten Gun (pro tichou práci na konci mise). Ostatním bych rozdal Thompsony a jednoho De Lisle Commando Carabine. A můžeme vyrazit. . .


Mapa:Na mapě je vše vyznačené, nepotřebuje tedy žádný komentář :-))


Návod:

První část v rakouských alpách není vůbec těžká, pouze musíme být v závěru trochu opatrní. Jedna maličká chybička totiž může znamenat opakování celé mise.
Dobrá, jsme na začátku, postřílejte všechny a putujte mapou skorou až na konec. Během hry potkáte různé druhy odporů jako např. hlídky, snipery, kulometná hnízna a německé vlčáky. . . Když už budete skoro na konci, uvidíte před sebou chatu, v níž sedí německý voják a řidič, kterému musíte vzít papíry a uniformu. Pozor!! Řidiče nemíte zabít, protože pak byste si nemohli vzít uniformu a dokončit misi. Dále také nesmíte moc střílet, zejména v blízkosti objektu, neboť voják v chatce sedí blízko telefonu a ihned by varoval své kolegy = mission failed:-)

Já jsem tuto část řešil sám, bez svých kolegů. Ty jsem nechal stát opodál a uložil jsem si to. Jednak byste s nimy byli moc nápadní a za druhé už je vůbec nebudete potřebovat:-))
Potichoučku jsem oběhl skálu, kde jsem zabil hlídku (zde se Vám velice hodí tichý Sten Gun) a dostal jsem se tím k chatce z druhé strany. Přeštípl jsem Českému Telecomu dráty a voják tak už nemohl volat. . . Hihi!! Nyní už můžete střílet o sto šest!!! Pokud jste to ještě neudělali, zabijte hlídku dvou mužů před náklaďákem a přesuňte se k hlavnímu vchodu do chaty. Otěvřete ji a zabijte německého příslušníka u telefonu. Znovu upozorňuji, nezabíjejte řidiče, sám se Mise úspěšně dokončena!!!

*ponz. : Na konci můžete střílet i z jiných, hlučnějších zbraní. Já osobně jsem to udělal i se sniperem, tompsonem nebo MP 40. Je to ovšem o poznání těžší a budete muset často loadovat.


2. mise - Challenger (Agent)

Úkoly:
 • Předat veliteli papíry
 • Kontaktovat agentku Salterovou
 • Najít v archivu dokumenty
 • Utéci branou
Nepovinné úkoly:
 • Najděte ztracená umělecká díla (tento unikátní úkoly byl objeven až Balabuchem po dlouhých týdnech a spočívá v tom, že musíte z jedné tajné místnosti vzít alespoň jeden červený tubus - srolované plátno)
Doporučené zbraně a vybavení:

Jelikož v této misi musíte mít MP 40 a německé oblečení, abyste nebyl odhalen, nemůžete si moc vybírat. Nezapomínejte, že si nemůžete vzít navíc batoh, protože ten je spojenecký a všechno by se prozradilo. Doporučuji tedy MP 40:-)) náboje a lékárničku na záverečnou přestřelku!!!


Mapa:
Návod:

Ještě než začneme, tak bych rád předestřel jednu technickou maličkost. Vedle svého ukazatele zdraví a výdrže vám běhá ještě jeden graf (hnědá barva). Je to tzn. důvěryhodnost. Čím plnější je graf, tím míň jste nápadní, naopak když je graf úplně prázdný, jste prozrazen a budete zastřelen!!!
Na začátku mise a naším úkolem je předvést platné dokumenty oficírovi nedaleko od skladiště (Lager Haus). Vyběhněte tedy na náměstíčko a běžte mírně doleva a pod římsou otevřete prostřední dveře -> tam položíme dokumenty na stůl [cesta do místnosti je na mapě oranžovou barvou]; (v této místnosti se také nachází tajný vchod do sklípečku plného alkoholu:-))). Až dokumenty předáte, běžte zpátky tam, kde mise začínala a počkejte na dva vojáky, kteří vám řeknou, že je vše OK. Nyní se vydáme za agentkou, vaším spojencem na hradě, které sídlí v nedaleké knihovně (na mapě je cesta vyznačena červenou barvou);(také obrázek č. 5). Až budete u agentky, řekněte poznávací heslo "Aquitenie" (óó, jako James Bond), ona Vás pozná a Vaším úkolem bude následovat ji až k dokumentům (na mapě je cesta vyznačena modře). Seberte dokumenty, zadejte agentce příkaz "Pojď za mnou, Fallow me" a uložte si to. Teď už jen zbývá dojít k bráně a protože Vás s dokumenty uvidí, neuniknete střelbě. . . Tak to tam trochu vyčistěte!!!

*pozn. :Illusion Softworks pro nás do hradu připravil dvě zajímavá místečka Vy byste je měli určitě navštívit. Na mapě jsou vyznačena zvláštní kytičkou a obě jsou schována pod plachtou na zdi. . . Tak do toho!Normandie

1. mise - operace Overlord (Maják)

Úkoly:
 • Zničit všechna aktivní děla
 • Zničit ostatní děla
 • Zapnout generátor proudu pro maják
 • Zapnout maják
Dobrovolné úkoly:
 • Zničit protiletadlovou obranu pevnosti
Doporučené vybavení:

Vzhledem k tomu, že misi začínáte pod vodou a nemůžete tudíž mít baťůžek, musíte se smířit jen s tím nejnutnějším, neopoměňte si ale vzít hodně střeliva - to je zde velice potřebné. Hodí se zbraně s malým dosahem, tedy samopaly.


Mapa:
Návod:

Do pevnosti se jednoduše dostanete jedním ze dvou podvodních vstupů (můžete také po žebříku na molo, to ale nedoporučuji). Tyto vstupy ústí v podzemí pevnosti, tam se ale vůbec nezdržujte a snažte se rychle dostat do přízemí. Nejlepší je hned tam vyřešit nejdůležitější záležitosti a vzít si ze skladu tři další výbušniny (míst na výbušniny je na mapě 6 ale stačí vám jich vlastně jen 5) a následně se ze skladu zadními dvířky vypravit do místnosti plné staré výpočetní techniky, kde se za dveřmi na levé straně nachází generátor proudu pro maják. Tradá, jeden úkol splněn.
Po této akcičce se vydejte do prvního patra, celé ho důkladně pročistěte a zároveň pokládejte výbušniny. Děla se nachází POUZE v prvním patře. Jakmile jsou odpálena tyto děla, měli byste mít splněné další dva úkoly a to zničení aktivních a zbylých děl.
Poté doporučuji splnění dobrovolného úkolu. Ten splníte tím, že se vypravíte do druhého patra, což je vlastně střecha pevnosti a tam všechny postřílíte. Pokud u sebe nemáte nic dalekopalného, jednoduše sedněte za flak a sestřelte z majáku snipera. Tak, hotovo.
Nyní zase zpátky ven z pevnosti, po mostě k majáku, do majáku, zabíte muže s granátem, který křepčí nahoře a zapněte maják. Pakzbývá jediné, a to shromáždit tým v únikové zóně. Ta je označena modrým křížkem. To je vše.


2. mise - operace Overlord (Bankovní přepadení)

Úkoly:
 • zneškodněte snipery na střechách
 • kontaktujte spojence ukryté v bance
 • braňte spojence
 • vyčkejte posily
Dobrovolné úkoly:
 • zničte nepřátelský tank
Mapa:
Doporučené vybavení:

Bohužel vám nastavení vybavení pro tuto misi neumožňuje zařadit do výstroje kompas, takže se budete muset obejít bez něj. Co se ale toho ostatního týče, doporučuji nějakou tu lékárničku - ta se hodí vždy - a do výzbroje zařaď nejlépe nějakou poloautomatku nebo samopal - sniperka se hodí bohužel jen v některých částech.


Návod:

Co se přesného postupového plánu pro tuto misi týče, nemá přílišnou cenu popisovat, kde, za jakým rohem a v jakém okně se nachází nepřítel. Tohle budu popisovat jen velice skromně. V této misi se ale musíte hluboce soustředit na způsob pohybu, jaký využíváte, skrývat se za terénními překážkami a používat správné příkazy pro svůj tým ("kryjte se" rozhodně nezůstane bez užitku).
Misi samotnou začínáte v opuštěné a velice poškozené budově. Vypravte se ven na ulici, a tam bedlivě sledujte, kde se co hýbe, neboť po chvíli se objeví nejméně tři vojáci. Prohlídněte všechna okna a balkónky v dohledu, a to velice zodpovědně. Pokud jste si jisti, že nikde nikdo není, přesuňte se do podloubíčka nedaleko od vás a opět prohlédněte všechna okna v dohledu... V tomto duchu probíhá téměř celá mise, připomenu tedy jen nezbytné krytí a také fakt, že na kostelní věži v dálce je odstřelovač. Já ho vždy odpravím jedním z kulometů v jednom z oken. Samozřejmě to půjde i puškou.
Druhá část mise spočívá v obraně banky a spojenců, kteří se v ní kryjí před útočícími vojsky :-) Ještě před tím, než na vás nepřátelé začnou útočit si z beden, které se nacházejí v přízemí banky naberte jednu bazuku a náboje. Pak doporučuji přesunout se do horního patra a vběhnout na balkón. Odtud máte celkem dobrý rozhled, takže jen vyčkávejte a pak palte. Pozor na granáty, které občas přilétají. Nebojte se zapojit i tým, zdržujte se ale radši pouze v prostorách banky.
Po chvíli se na náměstíčku objeví tank typu Pzkpfw VI, využijte tedy chvíle, kdy je jeho věž "zády" k vám a střelte do jakési bedýnky na věži bazookou(u pouštní úpravy tohoto tanku na té bedýnce je ještě písmeno "A", pamatujete?). Vše je vyřešeno (pravděpodobně:-). Teď ještě chvíli vzdorujte 7. polní divizi a objeví se druhý tank - tentokrát ovšem Sherman a jste zachráněni!! To je vše.Československo

1. mise - Operace Liberator (Začátek konce)

Úkoly:
 • Co nejrychleji zachraňte Třebíšského
 • Shormažděte se v únikové oblasti
Mapa:
Doporučené vybavení:

Jako klasicky je důležité umění výběru zbraní ve vyváženém poměru, jelikož tyto zbraně vás budou provázet po vícero misích. Doporučuji proto výběr 1x Odstřelovací puška dle gusta (Springfield s optikou nebo Enfield s optikou), potom Sten s tlumičem, De.Lisle CC. A Bren gun. Do všeho dostatek munice, pak také nějaké ty lékárny pro zdravotníka, kompasy, pár dalekohledů, pro odstřelovače pistoli (pro ostatní radši víc munice) a helmy, které výrazně snižují hitpoints při zásahu do hlavy.


Návod:

První mise v Čechách Vás zavede do vesnice Liptákov, která mimochodem byla dělaná přesně podle jedné vesnice nedaleko Brna. Po krátkém videu se váš tým přesune ke kolejím do trávy, kde dostanete do ruky ovládání. Hned první hlídka je několik málo metrů od vás za mírným kopečkem, jsou to dva vojáci hlídající příjezdovou cestu. Nyní je potřeba si zvolit váš styl postupu. Specielně pro tento návod jsem misi dohrál na více způsobů a tak budu mluvit přímo z vlastní zkušenosti co jde a co nejde.
Pokud si zvolíte postup tichý a nenápadný, zakažte všem vojákům střelbu a řekněte jim, ať Vás následují potichu. Potom vezměte oba vojáky s tichou zbraní, připližte se k hlídce tak blízko, aby vás ještě neviděli, ale aby byla jistota, že AI svůj cíl zasáhne dřív, než by si náckové stihli vzít do ruky zbraně. Proč AI vysvětlím za chvíli. Ještě než vystřelíte, nechte projet zásobování přes koleje, kudy ale nejdřív projede vlak. Řidiče se mi stejně nikdy nepodařilo přinutit se vzdát a tak je zbytečné zbytečně přivolávat nepříjemnosti… tedy, pokud se cítíte, vystřelte pár nábojů i po vozidle a řidiče musíte zabít dřív, než vám uteče směrem do vesnice. K zabití hlídky tak, abych nezpůsobil poplach se mi bezkonkurenčně nejvíc osvědčil taktický mód, jelikož jinak dva vojáky najednou ovládat nemůžete. Když jste úspěšně zlikvidovali hlídku, ovládání přepněte na vojáka se Stenem a plazte se okolo budky vyhibkáře pořád co nejvíc zarytý do trávy a opatrně se přesuňte na pravou stranu silnice, kde se pak můžete bezpečně plazit až narazíte na křižovatku. Smůla je na ní v tom, že jí hlídají další dva vojáci, kteří se nikam ani nehnou. Tedy metodou pokus-omyl jsem díky bohu napoprvé zjistil, že když se poplazíte směrem ven z vesnice (pořád v trávě), ještě tak metr nebo dva od chvíle kdy se vám objeví varování, že opouštíte vesnici a přeplazíte silnici až na druhou stranu zase do trávy, neuvidí vás a vy se můžete dál plazit, podobným způsobem přes další silnici (vždy vyčkejte až se hlídka otočí zády, až na pár vyjímek se to pokaždé stane) a proplazte se až k budově označené na mapě písmenem B. Až na její vzdálenější roh do trávy. Tady se mi už ale kupodivu nikdy nepodařilo dostat se dál potichu. Vím že to jde, ale nikde jsem neměl příležitost získat nepřátelskou uniformu, jelikož jsem zjistil, že poplach „Pozor, jsou tady Britové“ se spouští po určitém čase, nikoli činu. Tak tedy, odtud vyběhněte směrem k oknu (až bude hlídka na druhém rohu trávníku se zbraní na zádech) a vlezte přes okno dovnitř, vyběhněte nahoru po schodech a na potkání střílejte. V tuto chvíli již totiž poběží poplach a všichni po vás půjdou. Doběhněte až do zadního pokoje a zlikvidujte dva důstojníky, kteří vyslýchají Třebíšského. Jděte k němu, spustí se animace. Třebíšský vždy umře, s tím nic nenaděláte. Jakmile vám řekne svoje, jděte opatrně přes místnosti až do té co je nejblíže schodům, kde se velice dobře likvidují přicházející vojáci. Až bude před dveřmi ležet horda mrtvol (takových 10-15 nácků) vyběhněte schválně s namířenou zbraní na schody před dveře, věřím, že vojáci nebo voják stojící zrovna na schodech se Vám vzdá, stejně jako tu učinil párek stojící před mým laufem. Pokud ne, zabijte je a počkejte na další. Pokud by se vám nevzdal nikdo, máte pár možností. Buď obětujete jednoho z družstva, jelikož je tam sám, nebo se zkusíte probít stejnou cestou odkud jste přišli (bude tam nejmíň nepřátel) no a nebo budete ještě dál vyčkávat. Pokud se vzdají, zajměte je, vezměte si oblečení, svoje zbraně vyměňte za jejich a všechno svoje vybavení snad kromě lékárničky nechte na místě (proto doporučuji, aby toho s sebou moc neměl) a v klidu se vydejte zpět ke svému týmu, když půjdete trošku dál směrem po kolejích či silnici, mise bude úspěšně splněna! (Jirka0015)

Další možnost postupu je trošku hlasitější. Před sebou uvidíte dva vojáky Wehrmachtu, jak se spolu nezávazně baví a pokuřují při tom. Je na vás, jestli je hned odstraníte nebo počkáte, až za chvíli přijede nákladní Opel a zastaví u nich. V podstatě to nemá žádný vliv na další průběh mise, když je potichu zastřelíte a pak vystřelíte na přijíždějící náklaďák, protože po prvním výstřelu řidič uteče strachy pryč. Vpravo vedlepokuřujících vojáků je přejezd přes koleje. Dejte pozor na projíždějící vlak, ať vás na kolejích nepřejede. Hned u přejezdu je domek, ve kterém je závorář. Ten vám řekne, že Třebíšského odvedli do hlavní nádražní budovy. Na mapce je to znázorněno č. 2. Vraťte se zpátky na křižovatku u náklaďáku a pokračujte ve směru šipky na mapce. Pokud půjdete cestou za domkem, u přejezdu narazíte na silný odpor hlídek vojáků. Snažte se nedělat hluk, jinak se může stát, že zabijí Třebíšského. Pokračujte podle šipek, až se dostanete k nádražní budově. V tuto chvílí musíte spěchat, protože se už určitě spustil poplach a vojáci Wehrmachtu vás hledají. Po vstupu do haly se dejte doleva po schodech, až narazíte na kanceláře. Úplně na konci v poslední kanceláři vás čekají dva důstojníci SS se spoutaným Třebíšským. Po zabití těchto oficírů v košilích se spustí animace, ve které se Třebíšský omlouvá a řekne vám, že tajné dokumenty má u sebe Gunter von Freiberg. Pak zemře. Vaším posledním úkolem je dostat se zpátky do bodu 1, kde jste začínali. Při cestě nazpátek si dávejte pozor na posily. V této misi nejvíc využijete zbraní s tlumičem (Sten + tlumič, DeLisle). (Jen1k_Prc1k)


2. mise - Operace Liberator (Vlak do pekel)

Úkoly:
 • Najděte Guntera von Freiberga
Nepovinné úkoly:
 • Nalezněte dokumenty
Mapa:
Doporučené vybavení:

Nejlépe samopal. S puškou se zde moc ohánět nemůžete a sniperka se nehodí vůbec. Opravdu doporučuji samopal případně kombinaci s pistolí. Velmi se také hodí granáty.


Návod:

V této misi máte za úkol zajmout Guntera von Freiberg. Po úvodní animaci začínáte na plošině nad vjezdem do tunelu, na mapce značka 1. V této misi se nemusíte obávat prozrazení, protože Němci stejně vědí, že jsou přepadeni. Takže neváhejte a jakmile uvidíte nějakého vojáka, okamžitě ho zlikvidujte (dolu z plošinky se dostanete tak, že slezete po bednách, které jsou na pravé straně výjezdu z tunelu). Postupujte směrem dovnitř tunelu. Dejte si pozor na temná zákoutí v tunelu nebo na vagónech. V osobních vagónech se nacházejí důstojníci, takže si dávejte pozor, ať vám to Parabelou nenapálí do zad. V jednom z osobních vagonů je mrtvý důstojník, který má u sebe dokumenty. Nezapomeňte je sebrat. Systematicky pokračujte v likvidaci nepřátel až na konec tunelu a vlaku. V třetím vagonu od konce, na mapce značka 2, se v zavřeném dobytčáku schovává Gunter von Freiberg. Zajměte ho a další mise v Protektorátu je za vámi. Dobrá rada na závěr. Využívejte toho, že když si lehnete na zem, tak uvidíte mezi koly vagonů i nohy nebo těla vojáků Wehrmachtu. Bez sebezapření je zneškodněte. Dále můžete vlézt na střechu vagonů. V této misi nejvíce využijete rychlopalné zbraně, samopaly, ale i lehký kulomet. Nezapomeňte na granáty, v tunelu je s nimi sranda.


3. mise - Operace Liberator (Obchod)

Úkoly:
 • Vybijte všechny
 • Dopravte Freiberga do vily (později)
Mapa:
Doporučená výbava:

Klasika co potřebujte na ostatní mise a jako zbraň nějakou tu pušku, samopal... V podstatě cokoli včetně nějakých granátů. Jediné, co asi příliš neoceníte je sniperka a protitankové zbraně!


Návod:

Tato mise není příliš obtížná, zvláště zde není žádný problém, který by mohl zatížit váš mozek. Akci začínáte v leže nedaleko pily a vily :-) a míříte na asfaltku plnou nepřátel. Vzhledem k tomu, že úkolem je všechny pobít, doporučuji je odstranit. Následně je dobré udělat si přehled o ostatních nepřátelích a to jak těch na pravé straně v malém hájku, tak o těch, kteří jsou na levé straně u dřevěných domků (v těch jsou mimochodem dva zajatci, kteří i v anglické verzi hezky řeknou "Prosim nezabijejte mne"). Co se mne týče, svůj obvyklý postup vedu právě kolem těchto srubů. Osražitost je opravdu velice důležitá, neboť nepřátel je docela dost. Po hrubém vybití venkovních pozemků musí následovat proběhnutí všech budov na mapě - garáží i vily a pokud ani po vyčištění těchto prostorů nemáte splněný úkoly, musíte obejít přilehlé pozemky, kde pravděpodobně na někoho narazíte. Až dosud problém není, nyní ale nastává část, která někomu dělá problém - dopravení Freiberga do vily. Dáte jednoduše příkaz "následujte mne" a doběhnete do vily, ovšem musí za vámi běžet i CELÝ TÝM! Jakmile jsou tedy opravdu všichni ve vile, mise končí.


4. mise - operace Liberator (Jarmark)

Úkoly:
 • Zabijte všechny (nepřátele :-))
Nepovinné úkoly:
 • Najděte odcizené klenoty
Mapa:
Doporučené vybavení:

Mise je plná nepřátel a proto doporučuji solidně vybavit medika, nabrat si také hodně nábojů a to nejlépe do pušky (pokud si nechcete brát dvě zbraně), jinak do sniperky a samopalu. Kvůli početnosti nepřátel se vám celkem vyplatí sehnat si nepřátelskou uniformu - o to nebude nouze.


Návod:

Vzhledem k jednoduchosti úkolu vám zde nebudu zbytečně radit, nehledě na to, že bych ani nedokázal přesně popsat, kde kdo je. Jediné, s čím poradím je to, že na mapě je zhruba celkem 40 nepřátel, můžete si je tedy počítat :-). Na obrázku mapy výše jsem vyznačil sklad - je to jedna z budov ve městečku, která je zamořena nepřáteli, takže je třeba ji vyčistit. Další z takovýchto budov je onene statek s klenoty - také na mapě. V kostele, který se nachází v centru vesničky je odstřelovač a kulometčík, takže pozor na ně, s tím by ale neměl být problém. Na mapě je ještě pár budov, do kterých je možno vlézt a ty poznáte tak, že mají průhledná okna :-), nebo že po vás z nich někdo střílí. Jinak je většina nepřátel venku, jediná cesta jak je všechny najít je tedy důkladně proběhnout celou mapu,
Není ale radno zapomínat na chlévy a podobné malé místnosti. Je opravdu třeba prolézt naprosto všechno - nezapomenout na nic. Pravděpodobně se vám stane, že se vám pořád bude někdo skrývat. S tím ale pomoci nedokážu.


5. Mise - Operace Liberátor (Noční Lovec)

Úkoly:
 • Zničit všechna vozidla
 • Nikdo nesmí uniknout z vesnice
Mapa:

Červená - Záčátek mise
Modrá - Kolona (stojící)
Zelená - Bedny s minami a dalsším
Žlutá - Hlídka v tráve a halftruck
Černá - trasa druhé kolony
Fialová - Zátaras z halftrucku a min


Doporučené vybavení:

V kampani dostanete zbraně od minule, pokud tuto misi hrajete jako samostatnou, doporučuji vybrat si následovně: (a pokud hrajete kampaň, doporučuji se takhle podobně vybavit od nepřátel) 1x Sniperka dle gusta, 1x ZB26, 1x MP 44 a nakonec Bazooka. Do všeho samozřejmě dost munice (do Bazooky stačí jedna rána, stejně je ve výsledku jen jako taková „pojistka“) potom klasicky helmy, kompasy, pro snipera ani pistolka být nemusí, ale hlavně si naberte nějaké protitankové miny!


Návod:

Tato mise přímo navazuje na misi předchozí a odehrává se ve stejné vesnici, jenže v noci…
Na začátku se objevíte nahoře ve vesnici, několik desítek metrů od Německých pozic. Vrhněte se tedy vstříc a pobijte je klidně i nahlas. Několik vojáků stojí na silnici a jeden nebo dva za plotem, na něj pozor! Další stojí na silnici také, ale již o kousek níž, to je v intru zmiňovaná hlídka na dolní straně ulice. Je to ovšem jen část, další dva vojáci se zákeřně nacházejí ve vysoké trávě o kus dál na rohu ulice. Tam také stojí halftruck, který později využijete a proto si ho dovezte ke koloně vedle statku. Jeden nácek je také v jednom z pokojů statku, také je ho potřeba zlikvidovat, ale pozor, kryje se za převráceným stolem! Vezměte ještě několik protitankových min z bedny u trucku, klidně odhoďte i nějaké zbraně. Nasedněte do dvou vozidel a uhánějte po silnici nahoru a doleva, až narazíte na druhý konec mapy, tedy křižovatku tvaru „T“, zajeďte par metrů doleva a postavte halftruck napříč silnicí až k plotu. Na zbytek silnice nasázejte alespoň 6 min, aby byla větší pravděpodobnost, že na některou z nich tank najede., potom pošlete vojáka s MP44 dozadu ke strážní budce, ale na pravou stranu silnice (neboli naproti budce) ho položte k rohu chalupy. Druhého s bazukou dejte přímo ke strážní budce, jako pojistku proti tanku. Zbytek skupiny si vezme druhé vozidlo a zajede s ním zpátky pro zbraně (pokud některý z vojáků, co mají být u strážní budky odhodil zbraně, tak se pro ně musí vrátit a zajet si nazpátek k budce), odkud pak pojedou pořád po okraji mapy po silnici, jako by chtěli dojet do druhého rohu než je strážní budka. Asi v polovině ulice, která vede do zmíněného rohu se ukáže krátká animace a kolona vjede do vesnice. Stačí tedy vystoupit z vozidla a lehnout na silnici. Sniperem a kulometem postřílet vše co se bude chtít přiblížit. Pokud již bude klid, můžete se podívat na druhou skupinu vojáků, jestli probíhá vše v pořádku. U mě to vyšlo několikrát a bez problémů, takže by již v tuto chvíli měla být mise úspěšně dokončena!


6. Mise - Operace Liberátor (Zúčtování)

Úkoly:
 • Seskup své vojáky v bunkru
 • Získej dokumenty
 • Shromáždi své vojáky v únikové oblasti
Mapa:

Žlutá - Místo, kde začínáte
Černá - Stany
Zelená - Radiostanice
Červená - Tank
Červené výseče - Minová pole
Modrá - Část bunkru, kde najdete dokumenty


Doporučené vybavení:

Na zbraních není pořádně co vylepšovat, protože pokud hrajete kampaň, dostanete zbraně takové, jaké jste si ukořistili na konci předcházející mise. Pokud ovšem máte tu možnost si zbraně navolit, arzenál se oproti jiným misím trošku liší. Nepotřebujete totiž žádný těžký kulomet ani bazuku. Bohatě si vystačíte s klasickou puškou s teleskopem, dvěma Steny s tlumičem a jednou MP 44, řekněme. Jako obvykle pak ostatní vybavení jako jsou kompasy, helmy nebo lékárničky.


Návod:

V ruce chladná, kovová zbraň, na tváři kravavá stopa po nedávném boji muž proti muži. Vy, lépe řečeno váš čtyřčlenný tým, se dostáváte na kopec, odkud po své pravici můžete pohodlně dohlédnout na v brífingu zmíněnou radiostanici střeženou tankem. Ten bude Váším cílem, Vaší volbou mezi rachotícím motorem tanku, který spolu se zvuky těžkého kulometu a děla odstraní vše živé, nebo akci elitní čtyřčlenné jednotky v přímém boji. Pokud čtete tento návod, jistě nepohrdnete snažšímu řešení, které v sobě skýtá právě onen tank! K tomu, abyste ho získali, potřebujete svoji jednotku přesunout podél okraje mapy pokud možno vleže a s příkazem nestřílet přesně naproti stanici, respektive k jejímu zadnímu konci. Z uctivé vzdálenosti přikažte ve vhodnou chvíli střílet a sám začněte také. Ale to až potom, co si na kříži teleskopu ustálíte hlavu jednoho z posádky tanku. když vše půjde tak jak má, pročistíte radistanici a ukradnete již zmiňovaný tank! Tím jste zároveň splnili nepovinný úkol. Vyražte směrem ke stanům a předkem tanku vždy směřujte proti nepříteli, jelikož odtamtud bude automaticky pálit váš kulometčík! zajeďte ke stanům, vše vyčistěte a namiřte tank proti bunkru. Kulometčík vykoná svou práci a vy musíte vystoupit. Cesta je totiž posetá protitankovými minami, tráva pak občas nějakou tou minou protipěchotní. Nezapomeňte vystřílet kulometná hnízda a můžete vejít. Hned za dveřmi Vás potká první návštěva, mně se pokaždé vzdala. Poté jděte dveřmi doleva, dostanete se dovnitř těch velkých vrat, které jste viděli zvenčí. Poté dveřmi naproti do dlouhé úzké chodby, kde mají koleje pro dopravu munice. Tou až nakonec (dveře si klidně projděte, ale nemusíte) a dveřmi doprava (jedno kterými). Vystřílejte opatrně asi 5 vojáků a vyražte po schodech nahoru, kde už vás napravo v chodbě bude čekat důstojník. Zabte jej dřív než on Vás a vezměte mu dokumenty. Tímto mise končí, zdálo by se, ale není tomu tak. Samozřejmě vás ještě animace hodí ke vchodu do bunkru a pošle na Vás bandu Rusů, kteří pro své nadřízené potřebují ty dokumenty, co jste Vy před chvílí získali! Tedy, myslím si, že není nic snazšího než zasednout ke kulometu po levé straně a vystřílet co to dá. Jednoho z komanda pak postavit k tomu uprostřed a je to pojištěno. Potom stačí vzít jeden raketomet, co se opírá o zeď, a vyrazit po cestě proti samohybnému dělu. Pokud by snad byl ještě nějaký odpor, elegantně ho zlikvidujte například puškou s teleskopem. Misi dokončíte zničením ruského tanku.
Ano, nyní již opravdu celá kampaň končí! Gratuluji.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář