Jdi na obsah Jdi na menu
 


Děj
Mnoho let po zničení Dark portalu, čímž byly odstraněny hranice mezi orčí domovinou Draenorem a lidským světem Azerothem, mladý ork jménem Thrall byl lidmi zajat a chován jako otrok. Lidé v té době byli spíše zrádní, myslící pouze na své bohatství, narozdíl od dávných dob, kde byla čest, hrdinství a úcta vším.
S pomocí svých schopností, síly a kuráže, kterou si vypěstoval, když byl otrokem, podařilo se Thrallovi hrdinsky uniknout od jeho zlomyslného pána. Teď byl volný. Jeho posláním bylo najít ztracené dědictví svých předků a znovu sjednotit Hordu. Během svého putování zemí Azeroth však mladý bojovník Thrall našel pouze roztroušené orčí osady, které se ze všeho nejvíce chtěli vyhnout hněvu Aliance. V jedné z těchto osad Thrall odpřísáhl nastolení ztracené moci a síly všech Orků - jeho bratrů. Pod Thrallovým vedením jako nový vojevůdce Hordy, Orkové odhalili zapomenutou šamanskou kulturu a tuto nově nalezenou sílu použili ke vzpouře proti svým utlačitelům.
Během krutých bojů občanské války odehrávající se v zemích Azerothu si nikdo nepovšiml nového, velice silného nepřítele. Jednoho dne, kdy z nebes "padal oheň" sestoupila na zem Legie Démonů. Navždy prokletá k putování touto kdysi nádhernou říší, musela Legie, aby přežila, strávit všechnu původní magickou energii. Legie zdolávala svět za světem v tomto šíleném chtíči po nekonečné síle. Avšak zlověstná a zároveň zdánlivě nezastavitelná Legie nepřišla do Azerothu pouze vysát všechnu magickou energii, ale také vyhubit všechen život na zemi.
Teď, v očekávání další velké invaze, znovu spojená Horda a armády Azerothu odsunují své spory a zrady, a soustředí se na to, aby vůbec přežili jejich rody.


Časová linie světa Warcraftu
V minulosti
10 000: Night Elfové se probudili po celém světě a v srdci Kalimdoru našli velkolepou společnost. Pohrávali si s primitivní magií a omylem jí část vyslaly ze země pryč.

Démonická Burning Legion, přivábena silou magie, vyslala do Azerothu masivní invazi za úkolem výsát veškeré tamnější magické zdroje. Night Elfové, neschopni se ubránit před zuřící Burning Legion se museli spojit se starobylými Draky, aby odvrátli apokalypsu světa v podobě Démonů. Následky jsou tak katastrofické, že Kalimdor je rozdělen na dvě části a je zároveň potopen.
Night Elfové přísahali, že již nidky magií nepoužijí, v obavě z opětovného příchodu Démonů.


6 000: Malá skupina Night Elfů je vyhoštěna z Kalimdoru, neboť se nechce zříci magie. Během putování Azerothem našli úrodné území Quel'Thalas, kde se usídlili a pojmenovali se High Elfy. High Elfové jsou opakovaně napadáni místními válečnými skupinami Trollů.

2 900: V Lordaeronu vzniká lidská říše Arathor.

2 700: High Elfové, pod válečným nátlakem Trollů, jsou donuceni požádat lidské království Arathoru o pomoc. Za tuto pomoc si lidé žádají základní znalosti magie High Elfů. Tato Aliance se poté lehce vypořádá s většinnou Trollí armády.

2 600: Během lidského lehkomyslného užívání magie si agenti Démonů našli skulinky do světa Azerothu. Je založen Řád Tirisfalu. Strážci Tirisfalu jsou vyzváni ke skrytému boji proti Démonům mimo lidskou existenci.

1 200: Během vnitřních nepokojů uvnitř království Arathorů je lidské území rozděleno do sedmi nezávislých území.

45: Jeden z Ochránců, Aegwynn, poráží Sargease, Lorda Démonů, v boji jeden na jednoho. Sargeasova zlá duše je přenesena na Aegwynova dosud nenarozeného syna.

40: Burning Legie, v Azerothu poražená, se zaměřuje na domovinu Orků, Draenor. Původně noblesní národ šamanských orčích klanů byl sjednocen do Hordy pod nadvládu zlého Shadow Concilu.

37: Aegwynnovi se rodí syn Medivh, předurčen k postu Posledního Ochránce.

1: Medivh, pod nátlakem zkažené Sargeasovi duše otevírá Dark Portal a umožňuje tak Orčí Hordě započat invazi do Azerothu.